L T 329: Lothagam

 

عرض پوزش از تأخیر تقریباً زیادم. از دوستان عزیز برای اظهار لطف به بلاگ اینجانب بسیار متشکر و خرسندم. قول می دهم دیگه تأخیرم زیاد نشود.

 

"Lothagam" نام سایت دیرین شناسی و باستان شناسی است که در شمال کنیا و جنوب غربی دریاچه تورکانا (دریاچه رودولف) قرار گرفته است. رسوبات آتشفشانی موجود در این سایت میان 12-14 میلیون  سال پیش(میانه ی دوره زمین شناسی میوسن) تاریخ گذاری شده است, که البته بیشترین رسوبات در این منطقه متعلق به حدود 1/9 میلیون سال پیش است.

مطالعات دیرین انسان شناسی در این سایت در سال 1967 میلادی زیر نظر" "Brayan Patterson شروع شد و تا سال 1989 میلادی ادامه یافت. در این سال ادامه مطالعات  را به رهبری  "Richard leaky" و                                 

"John Harris"  تا سال 1993 میلادی شاهد هستیم. نتایج این مطالعات کشف بیش از۲۰۰۰ نوع فسیل مهره داران از این سایت در شرق آفریقا است.

اما آنچه از نظر دیرین انسان شناسی این سایت باستان شناسی را حائز اهیت می کندِ حضور فسیل دو دندان همراه با فک بالا است که در سال 1967 میلادی از رسوبات "Lothagam" کشف شدِ این یافته ها به حدود 8/5 6/5 میلیون سال پیش تاریخگذاری شد و با نام علمی KNM LT 329 در محافل دیرین انسان شناسی شناخته شده است.

فسیل دندان ها

برای اظهار نظریه های بیشتر در رابطه با این یافته اطلاعات بسیار پراکنده و تقریباْ غیر ممکن است.

 

 

 

/ 1 نظر / 18 بازدید