تکامل زبان(گفتار در هوموها)

 

به نظر میرسدکه که نواحی زبانی مغز از 2میلیون سال پیش وجود داشته و شروع به تکامل کرده اند.

در مغز هومو هابلیس(در پیغامهای آینده در موردش توضیح می دهم)ناحیه مشابه بروکا وجود داشته است.این یعنی که هابلیس ها می توانستند واج تولید کنند اماقادر به واژه سازی و استفاده از واژه نبودند. در نسل بعدی یعنی هومو ارکتوس(توضیح می دم) ناحیه ورنیکا بوجود می آید به علاوه قسمتی در زیر مغز به نام "arcuate fasciclus" که آن گونه را قادر می ساخت که پس از درک مفاهیم واژگان واژه مناسب را انتخاب کند.پس منشأ ذهنی استفاده از زبان به تقریباً 1میلیون سال پیش می رسد.

اما برای گفتار یک گونه همانطور که ذکر شد فقط توانایی ذهنی لازم نیست. البته لازم به ذکر است که هنوز شواهد قطعی در مورد تکامل مجرای گفتاری بدست نیامده است.در سال 1991 "Philip liberman"و "Edmond Creline"مجرای گفتاری در نئاندرتالها را بازسازی کرده و ذکر کردند که اینان قادر به صحبت کردن از لحاظ جسمانی نبودند.اما بیشر انسان شناسان این روش را قبول نداشته و گغتند این دو فقط از یک روش بازسازی از میان چندین روش استفاده کردند.

با این توصیف بیشتر متخصصان سابقه صحبت در انسان رابه کمتر از 1 میلیون عقب می ببرند. 

منبع:http://www.infres.enst.fr

 

 

 

      

 

 

/ 7 نظر / 35 بازدید
وحيد

سلام آپم. می تونی بیای نتایج رو ببینی.

يوسف* A LiTtLe StAr in the BiG sKy

سلام... همه خسته ايم!... هورمون ها هم دنيايی واسه خودشون دارن!!... منم ميلينکمت!.... ستاره ای باشی

يوسف* A LiTtLe StAr in the BiG sKy

راستی اون هومو بود!...من هيچ وقت اصطلاحات نواحی مغز رو ياد نمی گيرم!...یادمه لوب هاشو به زور یاد گرفتم!!....شايد چون عقل ندارم!!!!!!!!

آنا

سلام دوست عزيز اطلاعات جالبی بود...منتظر بقيه ی نوشته هاتون هستم! آپم...خوشحال ميشم يه سری بزنيد.