آردیپيتکوس راميدوس راميدوس ARDIPITHECUS RAMIDUS RAMIDUS

آردیپیتکوس رامیدوس دومین زیر گونه از گونه ی  آردیپیتکوس بوده است. و دارای تاریخ جدید تری در شجره انسانی نسبت به آردیپیتکوس رامیدوس کادابا (Ardipithecus Ramidus Kadabba)  داراست.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

قطعات استخوان از فک و جمجمه متعلق به این گونه در سال 1992 میلادی توسط "Tim White" و همقطارانش "Gen Sua" و "Berhane   Asfaw"  از Awash Middle" " ، منطقه ای در اتیوپی کشف شد. این استخوان ها توسط خود کاشف آن در سال 1994 میلادی آردیپیتکوس رامیدوس نام گرفت و بین 2/4-4/4 میلیون سال پیش تاریخ گذاری شد.

از طریقه مطالعات دندان نیش بالای رامیدوس مشخص شده است که برخلاف اندازه ی استخوان آنها که هم اندازه ی استخوان های شامپانزه است، دندان نیش  بیشتر شبیه به دندان انسان یعنی  "V" شکل است تا شبیه به شامپانزه.

از طریق استخوان ران این گونه مشخص شده است که این گونه می توانسته روی دو پا  راه برود. رامیدوس به زبان ادبی  "Ground man-root" ترجمه شده است.

17 نوع مختلف اعم از قطعات همراه با فک پایین یک بچه، تعدادی از قطعات جدای دندان، قطعات نیمه ی از جمجمه و سه قطعه از استخوان دست چپ از افراد مختلف از این گونه  Middle Awash در اتیوپی کشف شده است.

کاشفان یافته های این گونه همراه با فسیل رامیدوس، موفق به کشف  فسیل میمونها, شبه گاو و حیوانات چرا کننده  هم شده اند که در واقع حیوانات معاصر با این گونه را البته بعد از تاریخ گذاری  به نوعی نشان می دهد.

اولين فسيل يافته شده از آرديپيتکوس راميدوس راميدوس

/ 9 نظر / 38 بازدید
صادقی

اينک خزان اسبي از حريم باران زين کرده است ترسم از راهزني هاي زمستان است که بي پروا نقاب بي رياي برگريزان بر چهره دارد

ساحل آرامش

سلام بلاگ زيبايی دارين با مطالب علمی و جالب در زمينه انسان شناسی که از شاخه های مهم علم باستان شناسيه من خيلی دوست دارم در مورد نژاد شناسی هم مطالبی داشته باشين ممنون يا حق

رحمت

سلام مرسی که به وبلاگ سر زده بوديد. از اين به بعد اگر اپديت کرديد مارو هم خبر کنيد. راستی تبريک می گم.... رحمت

SatisFaction

سلام !وبلاگ بسيار جالبی داشتيد اميد وارم در ادامه کارتان سخت کوشا باشيد . با آرزوی موفقيت روزافزون.

حبیب

دورود بر شما مریم خانم وبلاگ پر محتوایی دارین . با اجازه لینکتون کردم