مقدمه در مورد زمان انشعاب

در باره زمان انشعاب مطالبی در پیغام قبل آورده شد.مطالب مربوط به این پیغام در مورد زمان انشعاب است.

 زمان انشعاب تا همین اواخر پنج میلیون سال در نظر گرفته شده بود طریقه محاسبه در این روش به این صورت است که هر ژن یا ترکیبی از ژنها بوسیله مجموعه از اسید امینه ها کدگذاری می شود. بخشهایی از مولکول DNA انباشته از جهش (هر نوی تغییر پایدار در مولکول DNA‘ را که قهبل انتقال به نسل بعدی باشد را جهش گویند.) است که بوسیله طبیعت انتخاب می شود . مبنای ساعت مولکولی بر اساس این تصور قرار داده شده که یک سرس تغییرات طبیعی بوجود آید در مولکول DNA انسان ظاهر است و  لیکن فقدان آن را در مولکول DNA شامپانزه می بینیم. اگر فرض درا براین قرار دهیم که این جهش ها به مقداد ثابت اتفاق افتاده است مکی توتن بر این اساس زمان انشعاب را نتیجه گیری کرد.

کشف فسیل انسان نمایی در سال 2001 میلادی در بیابانی به نام چاد در مرکز آفریقا با قدمتی در حدود 5/6_7 میلیون سال جنجالی در مکاتب انسان شناسی بوجود آورد.

این فسیل ساحل انتروپوس چایدنسیس (Sahelanthropus Tchadensis) و توسط کاوشگرانش Tomai"" یا امید به زندگی(hope of life) نام گرفت.

یک انسان شناس آن را یک گوریل نخستین مؤنث نامید.و برخی از انسان شناسان مثل Milford wolpoff از دانشگاه میشیگان آن را یک ایپ می داند تا یک انسان نما.(در مطلب بعدی در مورد خصوصیات آناتومی این قسیل توضیح خواهم داد.)

 

 

 

/ 1 نظر / 33 بازدید
سردیس

با سلام و درود واقعا خوشحال و سعادتمندم که با وبلاگ شما آشنا شدم واین آشنایی به صورت کاملا تصادفی بود. هنوز شروع به خواندن فصل ها نکردم ولی سرتیترها کاملا برایم جذاب و لذت بخش شروع شده است . امیدوارم در اینجا به برخی از جواب هایم برسم. با تشکر فراوان موفق و پاینده باشید.